Činnost

Převážná většina našich členů se zabývá extrémními sporty.
Ti nejlepší z nich zúčastňují i extrémních závodů např.: Dolomiten Mann, Adrenalin Cup
Hlavní sportovní směry jsou vodáctví, horolezectví, beachvolejbal, treking, paragliding, (freestyle) lyžování, horská kola MTB.
Další aktivity jsou např.: hokej, krojová skupina, hudební kapela, historický šerm (středověk)

Nejfrekventovanějším sportem je Vodáctví - Kajak a Rafting. Pořádají se pravidelné zájezdy na evropské divoké řeky (Rakousko, Slovinsko, Norsko, Francie, atd.). Zdatnější sportovci se dokonce pravidelně zúčastňují závodů v rodeu na divoké vodě.

Horolezectví Za tímto účelem jsme si vybudovali i vlastní trenažér pro lezení s mačkamy a cepínem. Jednou až dvakrát ročně se organizuje větší výprava na světové hory. Členové kteří se tímto sportem zabývají profesionálně samozřejmě takovéto výpravy absolvují několikrát ročně. Také se pravidelně zúčastňujeme závodů ve stěnolezectví.

Treking jedná se o vysokohorskou turistiku, kterou provozujeme v rámci horolezeckých výprav.

Paragliding tomuto sportu se věnují naši členi zejména v letních měsících. Nejčastěji v českých podmínkách, ale někdy se podaří uskutečnit zájezd do zahraničí. Nejlepší se zúčastňují štafetového závodu

Lyžování (freestyle) je v zimním obdobím nejfrekventovanějším druhem sportu u nás. Trénuje se převážně v tuzemských podmínkách přičemž opravdu pořádně zařádit si jezdíme do zahraničí

Horská kola MTB provozujeme celoročně samozřejmě hlavní sezóna je v letním období. Převážně se jezdí v okolí Brna a Vysočiny. Pokud to dovolují možnosti přepravy berou se horká kola i na zájezdy horolezecké, vodácké a jiné. A jako ve všech disciplínách ti nejlepší se zúčastňují závodů.

Dolomiten Mann


Ten, kdo se zajímá o adrenalinové sporty, nemůže si nechat ujít závod extrémní štafety Dolomiten Mann, která se koná již patnáct let v rakouském městečku Lienz a okolních horách. Lienz samotný nalezneme v jižní části národního parku Vysoké Taury (Hohe Tauren). Po většinu roku zde panuje čilý turistický ruch, ale první sobotu v září se mění v adrenalinový kotel. Čtyři sta čtyřicet závodníků ze sto deseti týmů zde povzbuzuje na tisíce diváků po celé trati. Každý tým do soutěže zapojí běžce, paraglidistu, vodáka s kajakem a cyklistu. Trať je velmi náročná. Běžec zdolává horské velikány, pilot se potýká s nástrahami vzdušných vírů i krkolomným přistáním a během, vodák splouvá náročnou trasu, která začíná skokem ze šesti metrů, cyklista zakončuje štafetu náročným výjezdem a ještě náročnějším sjezdem po černých sjezdovkách.

Adrenalin Cup


Návštěvnost

Aktuální čas
Svátek má:

Statutární město Brno Naši činnost podporuje Statutární město Brno dotací ve výši 80000 Kč ročně.